2020 WILD ROSE DRAFT HORSE FUTURITY RESULTS October 3-4, 2020
Rimbey, Alberta, Canada
Judge: Roger LeClaire, Didsbury, Alberta

Two Year Old Futurity Pattern Driving Class (6)

½ Rose Hill Adair (P) – Gord & Shannon Ruzicka, Viking, AB

½ Bodacious Y2K’s Legacy (C) – Gord & Fay Campbell, Fawcett, AB

3. Sanlan Tilly (P) – Cam & Julie Roy, Markerville, AB

4. Wildwood HM Oscar (C) – Mike & Patty Hill, Lloydminster, AB

5. N-ER-GEE Blue Moon (B) – Andre Kerkovious, Calgary, AB

6. Sanlan Diesel (P) – Brett & Kathy Fulford, Clive, AB

7. Lucasia Whispers Rumor (P) – Chris & Cathy Laycock, Lloydminster, AB

8. River Run Lana (C) – Tim & Jeneen Awckland, Dawson Creek, BC

Two Year Old Futurity Halter Class (6)

1. Rose Hill Xandy (P) – Gord & Shannon Ruzicka, Viking, AB

2. Sanlan Tilly (P) – Cam & Julie Roy, Markerville, AB

3. Lucasia Whispers Rumor (P) – Chris & Cathy Laycock, Lloydminster, AB

4. Bodacious Y2K’s Legacy (C) – Gord & Fay Campbell, Fawcett, Ab

5. N-ER-GEE Blue Moon (B) – Andre Kerkovious, Calgary, AB

6. River Run Lana (C) – Tim & Jeneen Awckland, Dawson Creek, BC

7. Sanlan Diesel (P) – Brett & Kathy Fulford, Clive, AB

8. Wildwood HM Oscar (C) – Mike & Patty Hill, Lloydminster, AB

Two Year Old Futurity Rail Cart Class (6)

1. Rose Hill Adair (P) – Gord & Shannon Ruzicka, Viking, AB

2. Sanlan Tilly (P) – Cam & Julie Roy, Markerville, AB

3. N-ER-GEE Blue Moon (B) – Andre Kerkovious, Calgary, AB

4. Bodacious Y2K’s Legacy (C) – Gord & Fay Campbell, Fawcett, Ab

5. Lucasia Whispers Rumor (P) – Chris & Cathy Laycock, Lloydminster, AB

6. Sanlan Diesel (P) – Brett & Kathy Fulford, Clive, AB

7. Wildwood HM Oscar (C) – Mike & Patty Hill, Lloydminster, AB

8. River Run Lana (C) – Tim & Jeneen Awckland, Dawson Creek, BC

Final Two Year Old Futurity Placings (6)

1. Rose Hill Adair (P) – Gord & Shannon Ruzicka, Viking, AB

2. Sanlan Tilly (P) – Cam & Julie Roy, Markerville, AB

3. Bodacious Y2K’s Legacy (C) – Gord & Fay Campbell, Fawcett, Ab

4. N-ER-GEE Blue Moon (B) – Andre Kerkovious, Calgary, AB

5. Lucasia Whispers Rumor (P) – Chris & Cathy Laycock, Lloydminster, AB

6. Sanlan Diesel (P) – Brett & Kathy Fulford, Clive, AB

7. Wildwood HM Oscar (C) – Mike & Patty Hill, Lloydminster, AB

8. River Run Lana (C) – Tim & Jeneen Awckland, Dawson Creek, BC

Yearling Futurity Halter Class (11)

1. Eaglesfield Johnny Be Good (P) – Brian & Colleen Coleman, Didsbury, AB

2. Canwest Kendall (C) – Steve Westgate, Edson, AB

3. Rose Hill Belaire (P) – Gord & Shannon Ruzicka, Viking, AB

4. N-ER-GEE Bling (B) – Nic Gee, Didsbury, AB

5. Sanlan Roxi (P) – Cam & Julie Roy, Markerville, AB

6. Calico La Quinta (C) – Kevin & Tammy Pelonero, Huxley, AB

7. Boulder Bluff Royal Andrew (C) - Gord & Fay Campbell, Fawcett, AB

8. Maple West Suzie Quartz (P) – Chris & Cathy Laycock, Lloydminster, AB

9. Dynamic Flare (P) – Rein Roy, Markerville, AB

10. Wildwood HM Crown Jewel (C) - Mike & Patty Hill, Lloydminster, AB

11. Maple West Quiver (P) – Kevin & Tammy Pelonero, Huxley, AB

© 2020 Alberta Percheron Club      Proudly created with Wix.com